K1 belgesi ve K2 belgesi konusunda profosyonel çözüm ortağınız.

Trafik sigortası ve kaskolarınız için 25 ayrı sigorta şirketinden fiyat çalışması yapıyoruz.

2918 sayılı Karayolları Trafik kanununun 3. maddesinde 2013 yılında yapılan düzenlemeye göre;

Otomobil : (Değişik: 12/7/2013-6495/13 md.) Yapısı itibarıyla, sürücüsü dahil en fazla dokuz oturma yeri olan ve insan taşımak için imal edilmiş bulunan motorlu taşıttır.

Buna göre oturma yeri 9 kişilik olmasına rağmen ruhsatında minibüs yazan araçların muayene öncesinde araç trafik ve tescil belgelerini değiştirmeleri gerekmektedir.

Panelvan Kamyonet, Minibüs ve Otobüs grubu araçlarda yapılan işlemler araç tadilat projeleri ile olmaktadır. Okul taşıtı araçların okul taşıtından araç plan proje ile çıkarılması durumunda istiab haddinde problem çıkmaktadır, böyle bir durumda araçta koltuk sökülmesi gerekmekte olup araç projesi çizilmesi gerekmektedir.

Panelvan grubu araçlarda renault kango, fiat doblo, ford connect, ford transit, renault master araç gruplarında da koltuk sökme işlemi yapılmaktadır.

Otobüs grubu araçların koltuk sökülerek 14+1 kişilik minibüse araç plan proje ile dönüştürülmesi

5+1 Kişilik Yandan Camlı Çift Sıra Panelvan araçların koltuk sökülerek 2+1 panelvana dönüştürülmesi

Minübüs olarak kullanılan araçların koltuk sökülerek araç plan proje ile yandan camlı tek sıra koltuklu veya yandan camlı iki sıra koltuk, yandan camlı üç sıra kotuklu panelvana tadilatı yapılabilir.

Otobüs olarak trafiğe çıkmış araçlarda da koltuk sökme işlemi uygulanmaktadır, 18 veya 19 kişilik küçük otobüs olarak tescil edilmiş araçlara koltuk sökülmesiyle 14+1 kişilik minübüse araç proje tadilatı ile dönüştürülebilir..

Koltuk Sökme Projesi İçin Gerekli Evraklar

1- Aracın Trafik Tescil Belgesi

2- Aracın Koltuk Söküm İşcilik Faturası

3- Aracın Koltuk Yerleşim Planı